انتخاب کفش مناسب مردانه

اولین نفری باشید که در این صفحه نظر میدهد.

انتخاب کفش مناسب مردانه :

انتخاب کفش مناسب مردانه یکی از مهمترین اجزای استایل و البته از دقدقه های اصلی آقایان میباشد. تناسب کفش با ترکیب لباس هایتان و همخوانی رنگ ها نشان از سلیقه و تفکر هر فرد در ساخت یک استایل را دارد.

در این مقاله به بررسی انواع کفش می پردازیم تا با شناخت آن ها بتوانیم متناسب ترین کفش را برای هر موقعیتی انتخاب کنیم.

کفش مناسب مردانه به چند نوع تقسیم بندی می شوند:

کفش های رسمی

کفش های روزانه

کفش ورزشی

صندل و راحتی

بوت و نیم بوت

کفش مناسب مردانه رسمی:

کفش های رسمی از نظر جنس غالبا از جنس چرم و یا جیر هستند. که شما می توانید برای جنس چرم، چرم طبیعی یا مصنوعی را انتخاب کنید، هرچند در بیشتر کفش های رسمی از چرم اصل استفاده می شود.

کفش هایی با جنس چرم طبیعی، دوام بسیار بالا و ظاهر شیکی دارند. شما می توانید با توجه به بودجه ای که برای خرید کفش دارید، یک کفش با چرم مصنوعی و یا طبیعی را انتخاب کنید.

در خرید البسه و کفش، بعضی افراد تمایل به خرید کمتر با کیفیت بسیار بالا دارند اما بعضی دیگر به دلیل تمایل به تنوع زیاد ترجیح می دهند چندبار در سال کفش بخرند، اما هزینه کمتری را پرداخت کنند.

برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر درخصوص کفش های رسمی مردانه مطلب این کفش‌ های رسمی مردانه شما را خوش تیپ‌تر می‌کنند را مطالعه کنید.

کفش مناسب مردانه - رسمی

انتخاب کفش مناسب مردانه

کفش مناسب مردانه نیمه رسمی:

شاید بهتر باشد در ابتدا منظورمان از کفش های نیمه رسمی را به صورت واضح تری بیان کنیم.

کفش های نیمه رسمی در این مقاله به کفش هایی اتلاق می شود که هم می توان آن را با لباس های رسمی مانند پیراهن و شلوار پارچه ای و هم در مهمانی ها، دورهمی ها، دانشگاه پوشید. همچنین این نوع کفش ها را می توان با اکسسوری هایی مانند کمربند چرم ست کرد. با توجه به این تعریف دو نوع چرم معرفی می کنیم:

کفش مناسب مردانه - نیمه رسمی

انتخاب کفش مناسب مردانه

کفش لوفر(کفش کالج):

کفش های لوفر که در ایران بیشتر با نام کالج شناخته شده است معمولا از جنس جیر و چرم است و در آن از بند استفاده نمی شود. این کفش ها به دلیل راحتی به عنوان کفش های کژوال هم مورد استفاده قرار می گیرند. کفش های لوفر خود از نظر طراحی به چند دسته تقسیم می شوند.

کفش مناسب مردانه - لوفر

انتخاب کفش مناسب مردانه

کفش موکازین:

کفش موکازین نیز همانند لوفر نوعی کفش راحت است که البته کف آن تخت است و پاشنه ندارد. روی کفش موکازین معمولا از یک بند تزیینی یا منگوله استفاده می شود.

کفش مناسب مردانه - موکازین

کفش های روزمره(کژوال):

از آنجا که این کفش ها برای استفاده طولانی مدت در طول روز به کار می روند، آنچه در آن بیش از هرچیز دیگری اهمیت دارد، راحت بودن، جنس رویه داخلی و خارجی کفش، سبکی و با دوام بودن است. یک کفش روزمره مناسب باید به گونه ای باشد که پس از چند ساعت پوشیدن پای شما در آن کمتر احساس خستگی کند. ظاهر کفش نیز برای هر فرد با توجه به نوع پوشش و استایل خاص خود فرد اهمیت دارد.

کفش مناسب مردانه روزمره

انتخاب کفش مناسب مردانه

انواع کتانی ها، کفش مناسب رانینگ، کفش های چسبی و کشی می توانند در این دسته بندی قرار بگیرند.

یکی از محبوب ترین کفش های روزمره، کفش اسنیکر است. کفش اسنیکر به دلیل سبک بودن، راحت بودن و قابل ست شدن با استایل کژوال، مورد توجه است. نام این کفش از واژه sneak به معنای دزدکی حرکت کردن گرفته شده است چرا که این کفش ها در هنگام راه رفتن کاملا بی صدا هستند. می توانید امتحان کنید!

کفش های ورزشی یا اسپرت:

کفش مناسب اسپرت به کتونی ای گفته می شود که هنگام ورزش کردن و پیاده روی مورد استفاده قرار بگیرد، هرچند در ایران به انواع کفش راحتی و کژوال، اسپرت گفته می شود. کفش های ورزشی در کاربرد عام خود، برای راه رفتن و دویدن بیشتر استفاده می شوند.

این کفش ها کفی راحتی دارند و لژ آن ها قطر بیشتری دارد.

در ادامه چند مدل از کتونی های موجود در فروشگاه مردانه سامان لعیا را می توانید مشاهده کنید:

کفش مناسب مردانه - کتونی

انتخاب کفش مناسب مردانه

کفش مناسب مردانه - کتونی
کفش مناسب مردانه - کتونی
کفش مناسب مردانه - کتونی

صندل ، کفش مناسب تابستان: