دنیای مد

انواع هارنس چیست؟ هارنس فانتزی، ایمنی و کودکان

انواع هارنس چیست؟ هارنس فانتزی، ایمنی و کودکان
4.3/5 - (26 امتیاز)

با توجه به افزایش استقبال و استفاده از لباس‌های مدل هارنس به عنوان پوشاک، در این نوشته به توضیح مختصری درباره اینکه هارنس فانتزی چیست، انواع هارنس در پوشاک، صنعت و لوازم کودکان و تاریخچه پیدایش هارنس می‌پردازیم. واژه‌ی هارنس در لغت به معنای مهار ، مهار کردن ، تحت کنترل در آوردن و … میباشد.  فرهنگ لغت کمبریج هارنس را وسیله‌ای دارای تسمه و کمربند نامیده است که وظیفه‌ی آن حفظ یا نگهداری فرد یا شی میباشد. در مجموع می‌توان هارنس را مجموعه‌ای از بندها و تسمه‌ها که با نظم خاصی به هم متصل شده‌اند، دانست.

انواع هارنس فانتزی

هارنس در لباس ایمنی

هارنس‌ها در ابتدا به عنوان لباس های ایمنی برای استفاده در ارتفاع به وجود آمدند. ولی کارگران و کارفرمایان علاقه و انگیزه‌ای برای استفاده از این ابزار از خود نشان ندادند. به عقیده‌ی آنها هارنس وسیله‌ای دست و پا گیر بود که سبب کندی در کار میشد.

اما بعد از تصویب قانون بهداشت و ایمنی شغلی در کشور های مختلف، که عواقب قضایی را برای عدم رعایت نکات ایمنی مطرح می‌نمود، کارفرمایان مجبور شدند به مسائل ایمنی توجه بیشتری کنند. از آن پس لوازم ایمنی مورد استفاده در کار پیشرفت چشمگیری کردند و البته لباس های هارنس نیز بسیار رواج یافتند. به همین سبب معروف ترین و پر استفاده‌ترین مدل‌های هارنس ، هارنس های ایمنی میباشد. که برای فعالیت‌های ورزشی همچون کوه نوردی و کار در ارتفاع استفاده میشود. بعضی از مدلهای هارنس نیز برای نگه داشتن ابزار و وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هارنس ایمنی
هارنس ایمنی

هارنس کودکان چیست

با گذر زمان بهره گیری از اینگونه لباس رواج یافت و هارنس‌ها دسته بندی‌های متنوعی پیدا کردند. به مرور علاوه بر هارنس‌های ایمنی، هارنسهایی برای کودکان و هارنس فانتزی در صنعت پوشاک ظهور یافتند. که هر کدام به شیوه‌ای خاص و با استانداردهای متفاوتی طراحی و تولید می شوند.

مدل‌هایی از هارنس برای کودکان طراحی شد که والدین با استفاده از آن کودک را در آغوش میگیرند و در حفظ تعادل هنگام راه رفتن به کودک کمک می‌کنند. این هارنس‌های بچگانه دارای طرحهای شاد با رنگبندی‌های جذاب و زیبایی می باشند.

هارنس

هارنس کودکان

هارنس فانتزی در لباس زیر زنانه

با الهام گرفتن صنعت مد و پوشاک از طراحی‌های مختلف، مجموعه‌ای از بندها و تسمه‌ها که با نظم خاصی به هم متصل شده بودند؛ جایگاهی را در میان لباس‌های فانتزی مردانه و زنانه به خود اختصاص دادند.

طراحان لباس با استفاده از نوارهای نازک و پهن جلوه‌ای خاص و متفاوت به طرح‌ها و محصولات خود بخشیدند. این سبک از پوشاک توجه بسیاری از مخاطبان و علاقمندان مد و لباس را به خود جلب کرد. امروزه این سبک از طراحی، در لباس‌های مختلفی به کار گرفته میشود. همچون لباس های مجلسی، پوشاک روزانه و البته لباس زیر زنانه.

طراحان در انواع لباس‌های زیر نیز از نوارهای نازکی استفاده کردند که ترکیب بندی هارنسی را به دنیای مد لباس زیر وارد کرد. به طور مثال در بعضی از سوتین‌های زنانه در بالای کاپ سوتین نوار نازکی استفاده شده است که سبب زیبایی بیشتر لباس زیر میشود. که این ایده نیز بر گرفته از طراحی و مدل هارنس میباشد. لباس زیرهای مختلفی همچون شورت، سوتین و بادی، با مدل هارنس تولید شده اند که عمدتاً به سبب شکل طراحی در دسته‌ی لباس زیرهای فانتزی قرار میگیرند.

سوتینی که هارنس دارد

سوتین هارنس دار

بعضی از زیور آلات نیز از طراحی هارنس الگو گرفته اند و توجه بسیاری از خانم‌ها را به خود جلب کردند. این زیورآلات از متریال و مواد مختلفی همچون طلا، نقره، رشته‌هایی از مروارید و صدف ساخته شده‌اند که دارای تنوع بسیار زیادی میباشند.

جمع بندی

در این نوشته انواع هارنس و تاریخچه پیدایش هارنس را بررسی کردیم. همچنین کاربرد آن در صنعت ایمنی، در وسایل کودکان و در لباس زیر زنانه مورد بررسی قرار دادیم. اگر قصد خرید لباس زیر زنانه با هارنس فانتزی را دارید، می توانید از صفحه لباس زیر زنانه عمده سایت ما دیدن بفرمایید و تنوع و کیفیت محصولات را مشاهده کنید. ما در مجموعه سامان لعیا به صورت جدی در حوزه فروش لباس زیر زنانه به صورت عمده فعالیت میکنیم؛ و محصولاتی که داخل سایت موجود می باشند گوشه ای از تنوع کالایی ما که بیش از 4000 قلم لباس زیر هستند را نمایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید