سایزبندی سوتین به چه صورت است؟ راهنمای انتخاب و تعیین سایز سوتین

4.8/5 - (13 امتیاز)

سایزبندی سوتین

اگر مثل من از سایزبندی سوتین اطلاع دقیقی ندارید، با من همراه باشید تا در این نوشته که درباره راهنمای انتخاب سایز سوتین است، به پاسخ این سوالات برسیم.
نحوه سایز بندی سوتین به چه صورت است؟ از کجا بفهمیم سایز سوتین چند است؟ کدام سایز برای من مناسب است یا چطور باید سایز درست سوتین را انتخاب کنم؟

تعیین سایز سینه چگونه است؟

برای انتخاب سایز سوتین داشتن دو سایز ضروری است: سایز دور سینه، سایز زیر سینه. این سایزهای را می‌توانید به اینچ یا به سانتی متر یادداشت کنید، اما سیستم سایزبندی در سوتین معمولا به اینچ است.

راهنمای انتخاب سایز سوتین

سایز سینه – راهنمای انتخاب سایز سوتین :

گام اول: زیر سینه خودتان را اندازه بگیرید

اول یک سوتین مناسب که در آن احساس راحتی دارید بپوشید. دقیقا مماس با خط زیرین سوتین و روی قفسه سینه متر را بچرخانید و اندازه بگیرید. مطمئن شوید که متر بدون هیچ پیچیدگی دور سینه قرار گرفته است. متر را نه خیلی شل و نه خیلی سفت نگه دارید.
این کار را مقابل آینه انجام دهید تا از صاف بودن متر مطمئن باشید.

گام دوم: کاپ سینه را اندازه بگیرید (سایز دور سینه)

این کار را هم باید در حالیکه سوتین را پوشیده‌اید انجام دهید. از بزرگترین بخش سینه اندازه‌گیری را انجام دهید، کافی است متر را در جایی که نوک سینه قرار دارد بچرخانید.
باز هم مطمئن شوید که متر در تمام دور سینه صاف قرار گرفته و هیچ پیچ خورگی یا کشیدگی وجود ندارد.

سایز کاپ سوتین را با این فرمول محاسبه کنید:

وقتی اندازه دور سینه و زیر سینه را یادداشت کردید، حالا نوبت محاسبه کاپ سینه است، کاپ سوتین با حروف از A تا G مشخص می‌شود. بسیاری از خانم‌ها نمی‌دانند چطور باید سایز کاپ سوتین خود را محاسبه کنند. فرمول محاسبه کاپ سوتین ساده است:

فرمول: اندازه کاپ سینه منهای اندازه زیر سینه = سایز کاپ سوتین

برای مثال: اندازه کاپ سینه 37 اینچ – اندازه زیر سینه 34 اینچ = اندازه کاپ سوتین 3 اینچ (معادل کاپ C)
اندازه گیری سوتین معمولا به اینچ انجام می‌شود، بنابراین بهتر است سایزها را به اینچ به دست بیاورید. اما در جدول زیر می‌توانید تمامی سایزهای کاپ سوتین را به سانتی متر نیز داشته باشید.

جدول اندازه کاپ سوتین:

سایز اروپایی کاپ سوتین (EU)

سایز انگلیسی کاپ سوتین (EN)

سایز کاپ سوتین به سانتی متر

سایز کاپ سوتین به اینچ

 AA

 AA

 کمتر از 2.5

کمتر از 1 اینچ

 A

A

 2.5

ا اینچ

 B

 B

 5

 2 اینچ

C

C

7.5

3 اینچ

 D

D

10

4 اینچ

E

DD

 12.5

5 اینچ

F

E

 15

6 اینچ

 G

F

18

7 اینچ

H

FF

20.5

8 اینچ

I

 G

23

9 اینچ

J

GG

25.5

10 اینچ

راهنمای انتخاب سایز سوتین

چطور اندازه دور سوتین (باند) را به دست آوریم؟

این سایز در برندهای مختلف می‌تواند کمی متفاوت باشد، درست مانند سایز شلوار زنانه یا هر سایز دیگری! لازم است باز هم به این نکته توجه کنید که سایزهای سوتین معمولا به اینچ است! سایز زیر سینه شما به اینچ در واقع سایز باند زیر سوتین است، اما اگر می‌خواهید یک انتخاب مطمئن‌تر داشته باشید، یک سایز بین سایز کاپ سینه و زیر سینه را انتخاب کنید. همچنین اگر سایز شما چیزی مثل 32.4 به اینچ یا کمتر است، آن را به 32 رند کنید و اگر 32.5 یا بی