شیک پوشی در دوران بارداری

اولین نفری باشید که در این صفحه نظر میدهد.

شیک پوشی در دوران بارداری

 دوران بارداری دوران خاص و به یادماندنی در زندگی مادران است اما انتخاب لباس های حاملگی مناسب و شیک پوشی در این دوران کار ساده ای نیست.در دوران بارداری بدن خانم‌ها به سرعت و به شدت تغییر می‌کند و پیدا کردن لباسی که اندازه باشد و احساس راحتی کافی داشته باشد بسیار دشوار است.

خوشبختانه با گسترش رسانه‌های جمعی و تماشای تصاویر چهره‌ها و ستارگان مد مشخص می‌شود که شیک پوشی در دوران بارداری هم امکان پذیر است و با انتخاب لباس‌های حاملگی مناسب و استایل صحیح آن‌ها می‌توان این دوران را هم شیک و خاطره انگیز سپری کرد.

ما در این مقاله اختصاصی مهم‌ترین نکات برای انتخاب لباس‌های حاملگی را بیان خواهیم کرد و در ادامه چند ایده برای ترکیب لباس‌های حاملگی و استایل شیک بارداری معرفی خواهیم نمود.

لباس‌های حاملگی شیک، نکاتی برای شیک پوشی در دوران بارداری

نکات مهم برای انتخاب لباس‌های حاملگی

شما برای شیک پوشی در دوران بارداری به استایلیست شخصی یا مهارت خاص در مد و فشن نیازی ندارید فقط کافی است چند نکته کلیدی را در این مورد بدانید و با محدودیت‌ها و شرایط خاص این دوران آشنایی کافی داشته باشید.

در این صورت می‌توانید بهترین استایل را با لباس‌های حاملگی خود بسازید و احساس محدودیتی نداشته باشید.

در ادامه مهم‌ترین نکاتی را که کارشناسان مد و فشن برای انتخاب لباس‌های حاملگی بیان می‌کنند برای شما شرح خواهیم داد.

سایز بزرگ‌تر بگیرید:

شما لازم نیست در دوران بارداری استایل خود را به طور کامل عوض کنید فقط کافی است مثل همیشه به همان فروشگاه همیشگی سر بزنید و لباس‌هایی را که قبلا می‌خریدید تهیه کنید فقط این بار بسته به این که در کدام مرحله از دوران بارداری قرار است این لباس‌ها را بپوشید لباس‌هایی را انتخاب کنید که یک تا چند سایز بزرگ‌تر از سایز اصلی شما هستند.

مثلا اگر همیشه لباس سایز ۳۸ می‌پوشیدید اما می‌خواهید بلوزی برای ماه هفتم بارداری تهیه کنید این بلوز را در سایز ۴۴ یا ۴۶ یا بزرگ‌تر انتخاب کنید.

لباس‌های حاملگی شیک

پارچه‌های کشی را فراموش نکنید:

راز موفقیت شما در شیک پوشی در دوران بارداری استفاده از لباس‌هایی است که پارچه‌های کشباف دارند.

پارچه‌های کشبافی که قدرت کشسانی آن‌ها زیاد است و می‌توانند تا چند برابر گشاد شوند بهترین انتخاب برای این دوران هستند و تا روزهای آخر بارداری هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

لازم نیست نگران فرسوده شدن این لباس‌ها بر اثر کش آمدن زیاد باشید چون مدت زمان استفاده شما از این لباس‌ها محدود است و  پس از دوران بارداری و شیردهی دیگر نیازی به آن‌ها نخواهید داشت.

لباس‌های حاملگی شیک

بلوزهای دکمه دار بخرید:

در ماه‌های آخر بارداری که قسمت میانی بدن روز به روز بزرگ‌تر و عریض‌تر می‌شود هیچ بلوز معمولی و ساده‌ای نمی‌تواند نیاز شما را برطرف کند چون برجستگی شکم و پایین تنه نمی‌تواند زیر این بلوزها مخفی بماند.

در این شرایط استفاده از یک پیراهن بلند دکمه دار که تا زیر باسن برسد می‌تواند نیاز شما را به خوبی برطرف کند به خصوص اگر روی بلوزهای معمولی مورد استفاده قرار گرفته و دکمه‌های آن باز گذاشته شود تا احساس پوشیدگی و راحتی را به طور کامل برای شما تامین کند.

لازم نیست حتما ساپورت بپوشید:

بیشتر خانم‌های باردار تصور می‌کنند که در این دوران محکوم به پوشیدن شلوارهای کشی و تنگ یا همان ساپورت هستند و نمی‌توانند از شلوار جین یا شلوارهای دیگر استفاده کنند.

اما شلوارهای جین مخصوص دوران بارداری هم می‌توانند به اندازه کافی راحت و شیک باشند.

این شلوارها در قسمت شکم و کمر قسمتی کشی دارند که فشاری به شکم وارد نمی‌کند و احتمال افتادن کمر شلوار نیز به حداقل می‌رسد در نتیجه شما می‌توانید از هر مدل شلوار جینی که دوست دارید برای کامل کردن استایل بارداری خود استفاده کنید.

لباس‌های حاملگی شیک

لباس‌های مردانه را هم امتحان کنید:

گاهی پوشیدن یک کت گشاد روی لباس‌های حاملگی معمولی می‌تواند استایل شما را کامل کرده و شما را از هر لباس دیگری بی‌نیاز کند.

یک کت با استایل مردانه حالتی جمع و جور و متناسب به ترکیب لباس‌های شما می‌دهد، این کت می‌تواند متوسط یا خیلی بلند باشد و حتی از یک پالتوی مناسب هم می‌توان برای این منظور استفاده کرده و نیاز به لباس گرم را در فصل پاییز و زمستان برطرف کرد.